- Система опалення на газі чи рідкому паливі. Сучасні конденсаційні котли використовують практично всю енергію від згоряння палива на корисні цілі: опалення будинку та гаряче водопостачання. Але коли мова заходить про капіталовкладення в таку систему опалення, то вони теж досить високі. Це доводять і високі цифри продажів найпопулярніших моделей.
- Поєднання з геліосистемами зменшує витрати. Для зменшення витрат на опалення та покращення екологічного балансу власники будівель можуть доповнити свою систему сонячними колекторами. Ця технологія використовує безкоштовне сонячне тепло і таким чином, зменшує споживання палива. Залежно від розміру системи, вона може здійснювати нагрів гарячої води та навіть підтримку в опаленні.
- Система опалення на основі відновлюваних джерел енергії. Ресурси корисних копалин обмежені, а при їх спалюванні виділяються шкідливі речовини. Якщо ви шукаєте альтернативу, то знайдете надійні екологічні рішення у вигляді теплових насосів та котлів на деревині.
- Тепловий насос – це цілком особлива система опалення. Тепловий насос відбирає безкоштовну енергію довкілля і спрямовує її для опалення. Окрім повітря та ґрунту можна використовувати підземні води, а принцип дії теплового насоса базується на складному технічному процесі. Такий процес необхідний для підняття температурного рівня довкілля до належної температури.
- Системи опалення на деревині чи пелетах. Значно простіше зрозуміти процес спалювання деревини. Ця технологія забезпечує людство теплом протягом сотень років і постійно розвивається. Якщо казати про централізовану систему теплопостачання, домовласники мають вибір між ефективними піролізними котлами на дровах та автоматичними системами опалення на пелетах. Піролізний котел працює на дровах і завантажується вручну. Завдяки конструкції такі котли дуже ефективні. Різні фази горіння розділені в просторі, відтак можлива робота при дуже високих температурах. Це забезпечує високу ефективність та низький рівень викидів. Пелетні котли використовують пелети, що являють собою пресовані відходи деревообробки, які автоматично подаються в котел. Така система займає порівняно багато місця, зате дуже надійна в роботі. Власникам будинку залишається тільки час від часу вручну видаляти золу.
- Когенераційна установка, або блочна ТЕЦ, перетворює хімічну енергію палива в механічну, за допомогою якої генератор виробляє електрику. Надлишкове тепло від генератора утилізується й подається в систему опалення. Оскільки така установка потребує великих капіталовкладень, її доцільно використовувати при великій кількості робочих годин на рік. Так це дозволить заощадити кошти на електроенергію. КГУ доцільно використовувати в будівлях з великим споживанням тепла. Наприклад, це можуть бути старі будівлі без ремонту, багатоквартирні будинки або будинки з басейном.