При конструкції будівлі застосування зовнішньої теплоізоляції дає можливість внести серйозні конструктивні зміни. Як продемонструвала практика, обладнання зовнішнього утеплення – це від 7 до 10% загального кошторису. Несучу стіну при проведенні робіт можна зробити більш тонкою. При монолітному житловому будівництві товщина такої стіни може бути зменшена до 150 мм проти стандартних 200-250 мм.
При цьому істотно зменшується навантаження на фундамент. Це дозволяє підготувати інший котлован і прибрати багато видів робіт, замінити матеріали, знизити витрати. Зовнішня стіна виконується з пористого бетону товщиною 200 мм при виборі каркасно-монолітної схеми утеплення. Це дає можливість ґрунтовно збільшити корисну внутрішню площу.
Не слід забувати і про те, що фасадні системи несуть на собі функцію забезпечення довготривалого захисту всієї будівельної конструкції будівлі. Незалежно від сезонних природних змін стабільність експлуатаційних характеристик, якими наділені захисно-декоративні покриття, мабуть, можна вважати найважливішим критерієм для оцінки їх якості, а також гарантією надійності всієї обладнаної системи.
«Мокре утеплення»
При зовнішньому утепленні фасадів застосовується “мокрий” метод, який сьогодні вже широко вивчений і досить поширений. Будується даний метод на принципі прикріплення декількох фасадних шарів до зовнішньої стіни. Шари виконуються з пінополістиролу або мінераловатними плитами. Вони і служать ізоляційним шаром. Фасадним шаром при цьому є кілька тонких штукатурних шарів, які наносяться на підкладкову масу – армовану сітку, вироблену зі скловолокна.
Якщо в якості утеплювача використовується мінеральна або стекловолоконная вата, необхідно приділити особливу увагу проведенню якісного ущільнення місць, де відбувається сполучення системи зовнішнього утеплення і інших елементів конструкції, до яких відносяться:
- підвіконня,
- двері,
- вікна,
- дах та ін.
Роботи проводяться тільки при сухій погоді, оскільки волокнистий утеплювач при обладнанні системи повинен бути сухим. Якщо йде дощ, проведення робіт з утеплення проводиться тільки при створенні додаткових укриттів, таких як навіси, козирки, спеціальна протидощові сітка, яку натягують по всьому фасаду будівлі і так далі.